NASZE PRIORYTETOWE DZIAŁANIE


Zapewnienie dzieciom wszechstronnego rozwoju talentów i zdolności poprzez rozbudzanie zainteresowań, ciekawości oraz zaspokajanie naturalnej potrzeby poznawania świata.

 

 

ATUTY NASZEGO PRZEDSZKOLA:

 

  • wykwalifikowana i zaangażowana kadra pedagogiczna,
  • nowoczesne metody i formy pracy z dzieckiem,
  • szeroka oferta zajęć dodatkowych organizowanych w ramach czesnego,
  • program adaptacyjny ułatwiający bezstresowe rozpoczęcie edukacji przedszkolnej
  • kreatywny rozwój dziecka poprzez doświadczanie,
  • spójna i harmonijna współpraca z rodzicami,
  • aktywny udział w różnych akcjach i konkursach.

 

DZIECKO W NASZYM PRZEDSZKOLU JEST:

 

  • otoczone miłością i troską,
  • szczęśliwe i optymistyczne patrzące na świat,
  • zaradne, ufne, radosne i otwarte na otaczającą je rzeczywistość,
  • kreatywne, twórcze oraz aktywnie uczestniczące w życiu przedszkola,
  • kulturalne i tolerancyjne.

REKRUTACJA 2022/23
 

Chcemy, poinformować, że trwa nabór na rok szkolny 2023/24, Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat.

 

Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy do pobierania oraz składania kart zgłoszeniowych lub Заявление о принятии ребенка oraz ankiety o dziecku

 

W naszym przedszkolu zawsze panuje rodzinna atmosfera, która korzystnie wpływa na rozwój dzieci. Nasi wychowankowie mają codziennie bogatą paletę zajęć, więc nigdy się nie nudzą, a zajęcia to zawsze dobra zabawa a przy okazji nauka.

 

 

Nasze przedszkole jest otwarte dla wszystkich dzieci. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do pobierania oraz składania kart zgłoszeniowych.

 

CENNIK:                  

  • wpisowe – 200 zł
  • stawka żywieniowa – 14 zł/dzień (śniadanie, II śniadanie, obiad – 2 dania), napoje cały dzień
  • czesne pobyt całodzienny od 6:30 – do 17:00 – 420 złotych

Zajęcia w ramach czesnego:

  • język angielski 3 x w tygodniu

  • rytmika 1 x w tygodniu

  • logopedia 1 x w tygodniu

  • dogoterapia 2 x w miesiącu

  • programowanie z robotem Photon

  • zajęcia z tablicą multimedialną MAC Monitor

  • projekt Muzyczne Inspiracje

  • roczny plan "Ojczyzna Nasza Mała i Duża - regionalnie i tradycyjnie" - spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia do muzeum, filharmonii i teatru, poznanie rękodzieła, tradycyjnych obrzędów. 

 

ADAPTACYJNE ABC DLA RODZICÓW
 

Pierwsze dni w przedszkolu wiążą się zazwyczaj z zachwianiem poczucia bezpieczeństwa dziecka. Maluszek boi się nowości tego, co może go tam spotkać, ale przede wszystkim obawia się, że mama już nie wróci. Dlatego również Wy rodzice musicie pomóc im przejść przez ten okres jak najmniej boleśnie.

 

Pliki do pobrania:  proces adaptacji

                                 wyprawka przedszkolaka

 

 

     A - Akceptuj

 

Dziecko oprócz Twojej opieki i miłości potrzebuje kontaktów z rówieśnikami. Pomóżmy mu nawiązać przyjaźnie i nauczymy zasad w grupie.

 

     B - Bądź z nami w kontakcie

 

Chcemy stale rozmawiać z Wami o dziecku, o tym jak przeżywa pierwsze dni w przedszkolu. My postaramy się by Twoje dziecko poczuło się w przedszkolu bezpiecznie i dobrze.

 

     C - Chwal malucha za odwagę, za każdy nawet najmniejszy sukces

 

Samodzielne włożone buty, kolejny dzień bez mamy. Twój zuch –maluch zasługuje na podwójną dawkę przytulania. Im więcej czułości tym łatwiej będzie mu wyruszyć jutro do przedszkola.

 

     D - Duży uśmiech i radość na twarzy

 

Dziecko w czasie rozstania będzie sondowało Twoją minę, zachowanie. Niepokój zdenerwowanie rodziców szybko mogą mu się udzielić.

 

     E - Emocje

 

Postaraj się cierpliwie znosić różne dziwne zachowania swojej pociechy, np. smutek, to, że nie opuszcza Cię na krok, chce z Tobą spać, czy kaprysi przy kolacji. Niech pierwsze dni w przedszkolu będą dla Was rodzinnym świętowaniem-pierwszego kroku w dorosłość Twojej pociechy.

 

     F - Fajna bacie, ciocia

 

Wcześniej przyzwyczajaj dziecko do przebywania w domu i w nowym miejscu pod opieką osób trzecich np. z babcią, dziadkiem, koleżanką.

 

    G - Garderoba

 

Zadbaj o wygodne ubranie dla swojej pociechy, takie, z którym samo sobie poradzi. Poczuje się pewniej, kiedy będzie samodzielne i niezależne.

 

     H - Hura potrafię już sam

 

Rozwijaj umiejętności samoobsługowe dziecka, gdyż właśnie bardzo często są one powodem dodatkowego stresu dla dziecka. Pozwól dziecku samemu myć ręce, korzystać z toalety a nie nocnika, ubierać się i rozbierać.

 

     I - Idę do domu

 

Staraj się nie odbierać dziecka na końcu. Sytuacja, gdy większość dzieci już poszła do domu, a on jeszcze nie, jest bardzo stresująca dla malucha. Dlatego też, przez ten trudny okres adaptacji, dobrze jest zabierać dziecko nieco wcześniej, np. po obiedzie.

 

     J - Jeśli mamie trudno
 

Jeśli mamie rozstanie z dzieckiem sprawia większe trudności, postarajmy się by dziecko do przedszkola odprowadzał tatuś (zwłaszcza na początku). Rozstania z tatusiami bywają łatwiejsze, wynika to zapewne z większej stanowczości i opanowania emocji.

 

     K - Konsekwencja

 

Nie zaglądaj po pożegnaniu do sali, by sprawdzić czy z dzieckiem jest wszystko dobrze, czy nie płacze. Jeżeli maluch zauważy taką sytuację, to resztę dnia może spędzić przy drzwiach, czekając na kolejne zaglądnięcie mamy.

 

     L - Lubię się bawić

 

Postaraj się, aby dziecko miało kontakt z rówieśnikami np. na placu zabaw.

 

     M - Mów dziecku prawdę

 

„Teraz dam Ci buziaka i pojadę do pracy, spotkamy się po podwieczorku”. Dotrzymuj umów. Nie wychodź bez pożegnania.

 

     N - Nie strasz przedszkolem

 

Nie należy straszyć dziecka np. w przedszkolu to cię nauczą dyscypliny, pani w przedszkolu nauczy cię porządku itp.

 

     O - Obserwuj

 

Obserwuj malca i dziel się z nami wszystkim, co Cię niepokoi i z czym masz problem.

 

     P - Pamiętaj

 

Nie idealizuj przedszkola nim dziecko do niego pójdzie, bo może się rozczarować.

  

     R - Rozmawiaj

 

Rozmawiaj z dzieckiem o wydarzeniach przedszkolnych. Twoje zainteresowanie pobudzi zainteresowanie dziecka oraz poczucie, że przedszkole jest czymś ważnym dla Ciebie i dla niego. Mówcie dziecku, że czas w przedszkolu będzie spędzało bez rodziców, ale w towarzystwie miłych pań i innych dzieci, z którymi będą się codziennie bawić.

 

     S - Spróbuj uodpornić się na łzy

 

Płacz to naturalna reakcja dziecka na rozstanie i sposób radzenia sobie ze stresem. Zwykle maluch szybko zapomina o smutku i rzuca się w wir zabawy.

 

     T - Trochę czasu

 

Zarezerwuj sobie wolne popołudnia, które po powrocie z przedszkola będą należały tylko do malucha. Wspólna zabawa, ruch na świeżym powietrzu pozwolą malcowi pozbyć się napięcia i naładować akumulatory na kolejny dzień poza domem.

 

     U - Ulubiona zabawka

 

Wymyśl wspólnie ze swoją pociechą „coś”, by mogło  może zabrać ze sobą do przedszkola kawałek domu, a co ma moc dodawania odwagi i pocieszania np. przytulanka.

 

     W - Wytrzymaj

 

Często rodzice nie wytrzymują płaczu, czasem wręcz histerii swego dziecka, ulegają i nie puszczają dziecka do przedszkola, tłumacząc sobie: "jeszcze tylko dzisiaj". Ale takie zachowanie potrafią wykorzystać już najmłodsze pociechy.

 

     Z - Zaufaj nam

 

Postaramy się stworzyć Twojemu dziecku domową, bezpieczna atmosferę. Otoczymy go fachową opieką, tak by nie tylko rozwijało swoje zdolności, ale i było, kiedy potrzeba przytulone i zauważone.